Mándoki Általános Iskola

headerphoto

Üdvözöljük a Mándoki Általános Iskola honlapján!

Kutatók éjszakája

Az Európai Unió Bizottsága által kezdeményezett eseménysorozat 30 városban került megrendezésre. 2017. szeptember 29-én a felső tagozatos tanulóknak lehetőségük nyílt arra, hogy ellátogathassanak a Nyíregyházi Egyetem eseményére a  Kutatók Éjszakájára.  A kutatás és fejlesztés fontosságát kiemelve szeretnék vonzóvá tenni a kutatói életpályát.  Ezen a napon megismerkedhettek a kutató munka szépségeivel és izgalmaival. Megtudhatták, hogy hol és hogyan dolgozik egy kutató, milyen kihívások érik, és hogyan küzdi le nehézségeket.

Pályaválasztási Kiállítás

A Szabolcs- Szatmár-Bereg Megyei  Kormányhivatal 2017. október 11-12-én „Dönts jól a jövőd a tét”  elnevezésű Pályaválasztási Kiállítást Nyíregyházán a Continental Arénában rendezte meg.   Az eseményre  a tanulók busszal érkeztek az osztályfőnökeik kíséretében. A rendezvény célja, hogy a pályaválasztással kapcsolatos információk és a munkaerőpiaci igények között minél nagyobb összhang alakuljon ki, mely elengedhetetlen feltétele a sikeres pályaválasztásnak. Közel nyolc kiállító többek között közép- és felsőoktatási intézmények, cégek és felnőttképzési intézmények várták az érdeklődőket.  A diákok véleménye szerint a rendezvény érdekes és hasznos volt.

Papírgyűjtés

Az intézmény diákönkormányzata e tanévben is sikeresen szervezte meg és bonyolította le papírgyűjtési akcióját. Köszönet a résztvevő osztályoknak és az aktív szülőknek. Külön köszönet Bodnár József úrnak, a kisvárdai Bodnár-Méh tulajdonosának aki nem csak jó áron átvette, hanem el is szállította az összegyűlt mennyiséget.

A PAPÍRGYŰJTÉS EREDMÉNYE:
8.b 0
Összesen: 2746

Nyíregyházán legóztunk

Diákjaink október 11-én a LEGO MANUFACTURING KFT nyíregyházi gyárába látogattak.

Az aradi vértanúkra emlékeztünk

Országszerte gyertyagyújtásokat, koszorúzásokat tartottak az október 6-ai nemzeti gyásznapon az 1848–49-es forradalom és szabadságharc leverését követően Aradon kivégzett tizenhárom vértanúra és a Pesten kivégzett Batthyány Lajosra, Magyarország első felelős miniszterelnökére emlékezve. Így tettünk mi is a Mándoki Általános Iskolában. Gyertyát gyújtottunk az épületek auláiban a DÖK szervezésében pedig színvonalas műsort láthattak a tanulók a Petőfi Sándor Művelődési Házban.

Állatok világnapja az iskolában

Az állatok világnapját október 4-én ünnepeljük. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja. Köszönjük a kisállatsimogatóhoz nyújtott segítséget minden tanulónak és szüleiknek!

A zene világnapja

Hagyományként, ebben az évben is megünnepeltük a zene világnapját. Az alsós tagozatos tanulók színvonalas produkcióval készültek. Színes műsorukban helyet kapott a zene a tánc és a szavalás is. A hangulatot fokozta ismert népdalok közös éneklése.

Szívünk napja 2017.
A Szív Világszövetsége (WHF) kezdeményezésére 2000 óta a világon mindenütt egyszerre rendezik meg a Szívünk Napját, melyhez hazánk az első évtől kezdve csatlakozott. A Magyar Kardiológusok Társasága és a Magyar Nemzeti Szívalapítvány minden évben szeptember utolsó vasárnapján, a Szívünk Napján hívja fel a figyelmet a szív és érrendszeri megbetegedések kiemelkedő gyakoriságára, a mindennapi életben is megvalósítható megelőzési módszerekre. Iskolánkban szeptember 25-én szívbarát sétát tettünk a tanulókkal. A Szívünk Napján az életmódváltást népszerűsítettük - több mozgást, egészségesebb táplálkozást - hitelesen, megalapozottan, közérthetően.

2017.09.26.
A MAGYAR GYERMEKVÉDELMI RENDSZER MŰKÖDÉSE AZ ONLINE KÖRNYEZETBEN TÖRTÉNŐ GYERMEKVESZÉLYEZTETÉS
TÜKRÉBEN

2017.09.06.
Tanévnyitó ünnepség

Üzenetküldés

Kapcsolat: amkmandok@freemail.hu

Név:
*Üzenet:

A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!
Booking.com

Ingyenes honlapkészítő

Ez a weboldal a www.oldalunk.hu honlapkészítővel készült.